lek. Alicja Baska

Kurs „Bilansowanie diet wegetariańskich” dr. Damiana Parola to strzał w dziesiątkę. Za jedną z jego największych zalet uważam połączenie wiedzy teoretycznej (bardzo ciekawie i przystępnie przekazanej) z praktycznymi #protipami i #lifehackami, które z pewnością odmienią życie nie jednego wegetarianina 😉 Kurs sprawia wrażenie bardzo dokładnie przemyślanego i zaplanowanego, jego konstrukcja i podział treści są dla uczestnika przejrzyste, co ułatwia przyswajanie materiału oraz usystematyzowanie posiadanej już wiedzy.

Dr Parol, z charakterystyczną dla siebie skrupulatnością i rzetelnością, odwołuje się do dużej liczby badań i publikacji. Zamiast jednak przytłaczać danymi, dowodzi ich funkcjonalności, wskazując praktyczne przełożenie na komponowanie diety. Pomimo dużego zakresu materiału, kurs nie jest monotonny, co udało się osiągnąć m.in. dzięki bardzo dobrze przygotowanym prezentacjom i ich oprawie wizualnej – atrakcyjnej, ale nie odwracającej uwagi od treści.

Z perspektywy lekarki, w obliczu rosnącej popularności diet roślinnych oraz braku edukacji w zakresie żywienia w trakcie studiów, uważam, że kurs ten stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne dla naszej grupy zawodowej. Jestem pewna, że będę często sięgać po zawartą w nim wiedzę nie tylko w życiu osobistym, ale i zawodowym.